MČR MTB Pec pod Sněžkou

Třetí červencový víkend v Peci pod Sněžkou vyvrcholil Český pohár MTB mistrovským závodem. Trať v Peci pod Sněžkou patří jak technicky, tak především fyzicky (spolu s Bedřichovem) k nejnáročnějším v poháru. Závody dětí do 10 let ČP MINIME  a závody žáků byly na programu v sobotu odpoledne. Českého poháru horských kol se v dresech Cykloteamu Ostrov pravidelně zúčastňovali čtyři závodníci. V mistrovském závodě v sobotu 21.7.2018 dojel Mikoláš Icha v kategorii Kluci 7-8 let do cíle 16. z 28  účastníků. V kategorii Žáci I  oddíl reprezentovali Aleš Icha (32.) a Jakub Němec (45. z 65 startujících) a v nejstarší kategorii Žáci II Jan Němec skončil 31. v konkurenci 68 startujících závodníků. Mistrovským závodem v Peci pod Sněžkou zároveň Český pohár MTB skončil. V celkovém pořadí závodníci Cykloteamu v poháru MTB dopadli následovně : Mikoláš Icha 14. z 72 (pořadí /účastníci celkově) , Jakub Němec 46. z 111 , Aleš Icha 47. z 111, Jan Němec 35. z 120 .

Dle neoficiálních informací můžeme v příštím roce očekávat změnu systému bodování v žákovských kategoriích. Důvodem by mělo být zařazení technických disciplín, které byly představeny při závodě v Novém Městě na Moravě.

Libor Němec

O pohár města Ostrova 2018

V neděli 24.6.2018 se uskutečnily již tradiční závody horských kol v Ostrově – „O pohár města Ostrova“ a z celého srdce musím říci ,že se fantasticky povedly. Tento závod se pro letošek stal součástí mistrovství cyklistiky karlovarského kraje (CKK) pro horská kola a také byl součástí poháru Peruna. Zájem o náš pohár byl velký, přijelo si pro něj na 162 závodníků, takže konkurence pro pohár byla opravdu obrovská.
Co se týče organizace celého závodu se ukázalo, že vedení cykloteamu Ostrov vč. rodičů našich jezdců se opět dokázalo stmelit a vytvořilo perfektní prostředí jak pro veškeré jezdce, tak i pro jejich doprovod.
I s výsledky našich borců jsme byli spokojeni. V celkovém hodnocení závodu jsme si „nechali“ 2 zlaté,2 stříbrné, 4 bronzové a 2 bramborové medaile a v celkovém mistráku CKK jsme získali: tři bronzové a dvě stříbrné medaile a jeden pohár v podání Jiřího Tokára v kat. M50 Masters III.
A jak tedy dopadlo hodnocení samostatného závodu?
V již tradičně úvodní kategorii prcků – dětí do 6 let (M6/Z6) jsme sice zůstali bez bedny, ale i tak musím pochválit Kryštofa Michlíka za krásné 9 místo a Jirku Keilhauera za šťastnou třináctku. V další kategorii dětí do 8 let (M8/Z8) je třeba vyzdvihnout našeho rakovnického svěřence Mikoláše Ichu za zlatou příčku a také již tradičně Viktora Michlíka za super třetí umístění. Další náš svěřenec v této kategorii Bonifác Berger skončil na krásném 6 místě z třinácti závodníků, jeho chválím za krásný výkon ve svém prvním závodě a pevně věřím , že se nakazil „cyklomoribundusem“ . V kategorii dětí do 10 let (M10/Z10) jsme získali dva kovy. V dívkách Z10 jasně vybojovala naše nová závodnice Barbora Lepíková zlato, perfektní start – perfektní cíl – perfektní úsměv, nic jiného než zlato si opravdu nezasloužila. U chlapců M10 ukořistil Jakob Stange bronz, u něj jsem rád, že se ukázal hlad po dobrém výsledku.
V kategorii mladších žáků (M12/Z12) se ukázala kvalita rakovnických kluků (jezdící za náš team), kdy Jakub Němec urval bronz a Aleš Icha bramboru. V této kategorii jsme měli další svěřence, které chci vyzdvihnout a to Tomáše Urbánka s umístěním na 6 místě, Vojtíška Keilhauera s místem seven , Jindřicha Koška na místě desátém a Jiřího Netrha na místě 11.
V kategorii starších žáků (M14/Z14) získal bezchybně-čistou jízdou Marek Švejdar stříbrnou příčku. Zde bych chtěl také zdůraznit umístění Honzy Němce a to z důvodu kdy po pádu zůstal min. 30 sec. vyset na startu a i přes tento handicap dohnal hlavní peloton a vybojoval krásné páté místo z 16 účastníků. U dívčí kategorie starších žaček (Z14) se umístila na bramboře Hanka Štěpánková a šestou příčkou nás potěšila Františka Horáková. I ve starších kategorií jsme měli hezké výsledky a to u žen Z20 (ženy 19 let a více) krásné šesté místo v podání Veroniky Kounovské, dále v kategorii Muži Masters II (M40) kdy získal 11 příčku Jindra Stuchl a poslední zastupující náš závodník Jiří Tokár získal třetí místo v kategorii Muži Masters III (M50).

Gratuluji všem závodníkům. Tomáš Michlík

Na samý závěr bych chtěl opět poděkovat celému našemu teamu lidí , kteří věřili ve vynikající výsledek obrazu našeho cyklo závodu jak v samostatné organizaci, tak i v závodění našich svěřenců. Dále bych chtěl poděkovat teamu Peruna a Janu Jansovi za jeho perfektní technické zázemí a na konec našim sponzorům jak soukromým, tak i městu Ostrov a Karlovarskému kraji.
Pevně věřím a jsem o tom přesvědčen, že tímto závodem v MTB jsme vrátili Ostrovský závod mezi elitu závodů v Karlovarském kraji.

DĚKUJI VŠEM! za celý Cykloteam Ostrov

 

Výsledky najdete zde:

 

 

Peruna začala v Chomutově

 Dne 19.5.2018 odstartoval další ročník seriálu závodu podkrušnohoří – Peruna 2018. Jako první závod ze seriálu Peruna 2018 byl v novém  prostředí v areálu Domovinky v Chomutově. Tratě od kategorií dětí až po starší žáky vedly po místních valech nahoru a dolů včetně ostrých zatáček a těžších sjezdů. Ač tratě více připomínaly tratě na cyklokros, naši svěřenci z Cykloteamu Ostrov si s tím krásně poradili. Počasí závodníkům přálo a i výsledky byly nadprůměrné, co více si přát.

 Z nejmladších závodníků M6 Jiří Keilhauer byl z důvodu velice těžké tratě pro tyto svěřence odvolán a následně diskvalifikován, proto nebyl ani v konečném pořadí hodnocen. Ale je moji povinností ho pochválit za těžký boj který předvedl.

 V další kategorii M8 jsme měli vítěze  Mikoláše Ichu s více jak 30 sekundovým náskokem v cíli za druhým soupeřem, jako další závodník v M8 startoval Viktor Michlík, bohužel po pádu a lehkém odření stehna skončil na 8. místě, nebýt pádu mohla být další krásná bramborová medaile.

 V další kategorii mladších žáků M12, kde nás zastupovalo celkem 5 závodníků, jsme měli opět vítěze Jakuba Němce , který svedl nádherný boj o první místo. Jako další krásné umístění v M12 byla bramborová medaile pro Vojtu Keilhauera, šesté místo patřilo Tomášovi Urbánkovi, kde bych chtěl vyzvednout jeho celkový posun v závodění. Čtvrtý závodník Lukáš Jánský skončil na 9 místě a bohužel pro Aleše Ichu tento závod skončil defektem a následným odstoupením, ale i to k závodům patří.

 Jako poslední zastoupení ve starších žáků M14 byl Filip Jánský, který skončil na 8 místě.Celkem nás tedy zastupovalo devět závodníků a z toho se přivezly celkem 2 cenné kovy a jedna bramborová medaile a jedno odřené stehno s pochroumanou psychikou :-D, což návštěva McDonalda opět zpravila :-D. Všem závodníkům blahopřeji a děkuji za vzornou první reprezentaci v závodě seriálu Peruna 2018.                                                                                                                                                                                                        Tomáš Michlík

 

Rakovničtí nelení

21.4. se kluci účastnili prvního kola Českého poháru v Praze Řepy. Trať byla pro obě kategorie pěkně technická. Miki se spíš rozkoukával dojel 21. z 33 závodníků (hlavně neřadí, kdy má). Aleš se prvně účastnil závodu, s velmi velkou účastí – celkem bylo v jejich kategorii 96 závodníků. V závodu se mu vedlo jel okolo 20. místa, když přišla pasáž, kde bylo možné v prudkém sjezdu zvolit tři varianty obtížnosti trati, ale bohužel se tyto sjížděli v neužším místě na lávku, kde se mezi stromy opravdu dva závodníci nemohli vedle sebe vejít. To se stalo Alešovi osudným, protože se v tomto místě střetl se závodníkem, který volil jinou trať. Nebyl to pěkný pád a pro oba závodníky bohužel závod skončil (ošetřením zdravotní službou, u Aleše jen ve stanu zdravotníků, druhý závodník byl odvezen do nemocnice k dalšímu vyšetření, dle informace později ale i on nakonec vyvázl jen s potlučeninami). V tomto závodě 13 závodníků nedojelo, což se mně osobně zdá poměrně hodně. Organizátoři po závodu žáků I vyhodnotili toto místo jako nebezpečné a trať upravili a žádná z dalších kategorií už toto rozdělení tratě neměla.
 
25.4. byl Aleš na 2. dílu IL Slano (Lopatárna) Plzeň. Dojel cca kolem 20. místa v hlavní skupině, tentokrát bez získaného bodu.
 
29.4. jste se potkali na Staré Chodovské. Aleš kritérium dojel celkově na pěkném 10. místě, z mladších žáků 2. (nebylo však hodnoceno zvlášť). Časovka už taková sláva nebyla 16. místo z 20, ale tento den měl celkově ujeto 61 km, což ani tréninkově nikdy nejel :-).
 
1.5. Miki objel celkem pěkně závod Pražského poháru v Beckově, kde dojel bez předchozího projetí tratě (trať byla uzavřena dříve než jsme počítali) na 12. místě z 27 závodníků. Aleš si trať předem sice projel, ale asi mu moc neseděla, bohužel dojel na nebodovaném 39. místě ze 47 závodníků. Tatínek nechválil. Tento závod kluky složil a oba ve středu ulehli s nějakou rychlou virózou … máme obrovské pole řepky přes silnici, tím pádem plný dům pilu, tak možná to k tomu taky přispělo. Proto jsme vynechali ČP MTB Brno a Aleš nejel ani 3. závod na Lopatárně.
 
Po tomto odpočinku, dnes kluci absolvovali 4. díl Pražského poháru, tentokrát v Kbelích. Trať byla velmi pěkná… technická, z určitých míst divácky velmi atraktivní, ale také poměrně kopcovitá, náročná, hodně prašná. Kluci jeli oba pěkně. Miki kolem svého obvyklého umístění, tentokrát 11. z 35 závodníků. Aleš také nejel špatně, ale stačilo to na 19. místo ze 42 závodníků. Tatínek přesto tentokrát oba chválil.
 
Pokud už nás zdraví nebude trápit, zbytek týdne také nebudeme zahálet. Aleš se zítra chystá opět do Plzně na Lopatárnu. O víkend se u nás koná místní závod v Rakovníku, který je součástí PAL Cupu a na neděli je Aleš přihlášený na silniční závod ČP Milevsko.

Závodní sezona 2018 se rozjela

V sobotu 24.3.2018 vyrazili Aleš a Mikoláš Ichovi na Pražský pohár MTB na Zličín. Oba tento rok přestoupili do vyšší kategorie, kde jsou prvoročáky.
Mikiho tento fakt asi zaskočil a dojel na 16. místě z 27 závodníků (ze závodníků nar. 2011 dojel třetí).
Alešova kategorie byla nejpočetnější, celkem 40 závodníků. Trať byla „jezdivá“ (skok, technické pasáže, klopenky, drop). Jedná se již o okruh, který jezdí i dospělí závodníci. Po pádu v druhé zatáčce za startem dojel Aleš na slušném 14. místě (čtvrtý ze závodníků ročníku 2007).
Aleš se ještě pravidelně každou středu účastní Otevřeného pražského poháru v dráhové cyklistice.
V sobotu se konal i první závod seriálu XC závodů Jarní Bahno 2018, závod u restaurace Linhart v Karlových Varech, kde byla podstatně menší účast jako na Pražském poháru MTB. Trať je zde rychlá a dynamická, bez větších nároků na techniku jízdy s nepříliš velkým převýšením, byla však místy zmrzlá a místy dost rozbahněná, prostě BAHNO. Vojta Keilhauer zde vybojoval své letošní první vítězství.  Škoda jen, že byl Vojta jediný z našeho týmu, kdo se závodu účastnil.

Soustředění Brodarica – Chorvatsko

Starší a aktivnější členové našeho teamu najíždějí kilometry v Chorvatsku. Bohužel i tam zlobí počasí, trápí je vítr, občasný déšť a v druhé půlce soustředění začali ranní teploty padat ke 2°C. Ale něco už stihli najet a snad se počasí rychle umoudří. 

29496002_10155367825776302_3537897667046670336_n

Mistrovství ČR – Omnium

Poslední závody letošního roku na dráze mají závodníci za sebou a rovnou se jednalo o MČR v Omniu (scratch, tempo race, vylučovací a bodovací závod).  Naši „držáci“ nechyběli a Marek po prodělané nemoci dokázal uspět a vybojovat bronzovou příčku.  Sára dojela pátá.

Zároveň byly vyhlášeny výsledky Českého poháru 2017 na dráze. Český svaz cyklistiky se rozhodl pro součet všech výsledků ze všech disciplín. I přes to byla mezi oceněnými i Sára, konkrétně na třetím místě.

Krásné Vánoce všem a do nového roku zdraví a mnoho úspěchů a to nejen cyklistických.

MR v olympijském omniu, Praha-Motol, 17.12.2017

Další pěkné fotky:
1
2
3