Marek Liška je mistr ČR ve vylučovacím závodě

Další strávený víkend na velodromu v Motole byl pro Cykloteam velmi úspěšný. V rámci  „Maxbike Mistrovství Planety 2017“ se konalo mistrovství ČR ve vylučovacím závodě a zároveň se jeli i další závody do Českého poháru.  Závody byly vyhlášeny i pro kategorii muži a byly doplněny i doprovodným programem, takže bylo opravdu na co koukat.

Nejhezčím zážitkem sobotního odpoledne pro nás bylo, že Marek vybojoval mistrovský titul. Ani Sára Peterková nezůstala pozadu a přidala titul druhé vicemistryně.

I v závodech Českého poháru se jim dařilo.  V omniu ( scratch, prvenství, vylučovací a bodovací závod) oba obsadili stejné příčky jako v mistrovském závodě.

V sobotu přijeli Marka a Sáru podpořit i jejich týmový kolegové. Jak je závodění na dráze zaujalo, můžete posoudit ve fotogalerii

3

ČP Motol

O víkendu opět řádili dráhaři na velodromu v Motole. Jeli se závody Českého poháru v Omniu.

V sobotu bylo na programu omnium – Scratch, Tempo Race, Vylučovací závod a Bodovací závod.

Sára Peterková i Marek Liška se oba probojovali na stupně vítězů.

V neděli pak závodníci absolvovali omnium – Copi vylučovací, Prvenství, Bodovací závod. V tomto omniu zůstala Sára těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě a Marek vybojoval opět druhé místo.

Další závody je čekají o víkendu kdy se v Motele koná „ Maxbike Mistrovství planety“.  Součástí tohoto závodu je MČR ve vylučovacím závodě a další závody Českého poháru. Tak držíme palce, aby forma vydržela, nebo se ještě zlepšila.

23674971_1646304322107101_3393409684054936384_o

Přebory SCM

Po krátkém odpočinku a soustředění na Šumavském Zadově, už některým závodníkům opět začaly cyklistické souboje na velodromu.

O uplynulém víkendu se na Motolském velodromu konaly „Přebory SCM“.

Naši závodníci reprezentovali Plzeňské SCM (sportovní centrum mládeže), které skončilo na třetím místě. Závod se skládal z omnia šesti jednotlivých závodů; Scratch, Vylučovací závod, Bodovací závod, Danoise, Prvenství a Dánská bodovačka.

V celkovém hodnocení jednotlivých závodníků skončila Sára mezi staršími žačkami čtvrtá a Marek ve své kadetské kategorii zvítězil. David Peterka má od soustředění na Zadově přetrvávající svalové problémy a tak do závodů nakonec nenastoupil.

Výsledky najdete zde

Dráhová cyklistika v časopisu REFLEX

Týdeník REFLEX ve svém posledním (43) čísle zveřejnil fotoreportáž z Mistroství Evropy v dráhové cyklistice v Berlíně. Fotoaparát Martina Straky si našel i bývalého člena Cykloteamu, Martina Čechmana.  Mistrovství Martinovy asi nevyšlo tak jak by si přál, ale i tak mu držíme palce do dalších bojů.

Martine ty jim ještě ukážeš co v tobě je.

Teď už se Martin chystá na závody světového poháru

Krajské přebory Chodovský bikemaraton 2017

Tak a máme za sebou krajské přebory, které proběhly v Chodově v neděli 17.9. Počasí se nakonec umoudřilo a dokonce i vykouklo slunce. Naše účast byla tentokrát hojná. Někteří závodníci ukázali, že se s nimi bude muset v příštím roce počítat. Platí to především o Lukášovi Jánském, který ukázal, jak se má bojovat o medaile na přeborech! Vytoužená placka a stupně mu nakonec unikly o vlásek. čtvrté místo však bylo luxusní! Další výkon hodný uznání předvedla naše nová členka Františka Horáková. Ta bez speciální cyklistické přípravy skočila rovnou do závodu a vybojovala ve starších žačkách třetí místo a zanechala za sebou řadu žáků. Viktor Michlík dal opět, jak už jsme si zvykli bednu, tentokrát bral stříbro! To také vybojovala v juniorkách Veronika Kounovská i ve veteránech Jirka Tokár. Těsně utekla medaile dalšímu našemu závodníkovi Markovi Švejdarovi a stejně jako Hanka Štěpánková a Ondra Němec, který bral bramborovou medaili za 4. místo. Hanička však svůj výkon znehodnotila blouděním po trati, podobně jako Tomáš Urbánek, který v bloudění zřejmě udělal rekord a místo 7,5 km najezdil 14 km(nakonec 11.) ! Pátá místa ve svých kategoriích vyválčili Jakob Stange (M10),Vojta Keilhauer(M12) a Jindra Stuchl (M49). Filip Jánský, který se na posledních trénincích ukazoval velmi dobře, nakonec svůj výkon také nezhodnotil pro zakufrování na trati a 7. místo neodpovídá jeho současným kvalitám. Jirka Netrh novic klubu, skončil na 9. místě (oba kat. M12). V M6 ještě reprezentoval Kryštof Michlík a Jirka Keilhauer, dojeli na 7. a 11. místě. Pořadí Jindry Koška zatím nevíme, protože ve výsledcích byl napsán na 4. místě, což ale byla chyba. Na trati však podal hezký , bojovný výkon. Všem závodníkům děkuji za předvedené výkony, sice někdy znehodnocené špatným značením pořadatele, ale zase bez zranění a zničeného materiálu!

Český pohár silniční cyklistiky Plzeň

Český pohár mládeže a žen 2017 dojel do svého konce. V sobotu za krásného babího léta se uskutečnil závěrečný závod ČP a to závodem v Plzni. Trať závodu byla postavena na 16 km okruhu se startem a cílem v městské části Plzně, Červený Hrádek.  Mnoho závodníků o tomto okruhu prohlásilo, že je stále do kopce J.

Svou premiéru na „velkém“ závodě zde měl starší žák, Marek Švejdar, který absolvoval dva okruhy a popral se s tím velmi statečně. Jeho závěrečný spurt byl úžasný. Je škoda, že pro poranění ramene nemohl startovat Honza Němec, byli by na startu dva a mohl Markovi třeba i poradit.  Startoval však jeho mladší bratr Kuba, který jako mladší žák jel jeden okruh. Oba dva závody byly poznamenány pády, ale kluci to naštěstí zvládli bez problémů.

Kadet, Marek Liška absolvoval čtyři okruhy a i když pomýšlel na lepší umístění, nakonec dojel na slušném desátém místě.

Výsledky závodu zde:

Časovka na Andělskou horu

Na svátek s. Václava se jel už 20.ročník časovky na Andělskou horu. I když se zrovna v tento den „Andělka“ zahalila do mlhavého závoje, závod se vydařil a byly pokořeny i traťové rekordy v několika kategoriích. Jen je velká škoda, že Cykloteam měl tak malou účast a to i přes to, že se závod konal „za humny“.

Umístění našich:

Starší žáci – Marek Švejdar 4.místo,  Radim Tokár 5. místo
Kadeti – Marek Liška 2.místo

Další informace a foto na bikeri.cz – zde:

Povedený půlrok Kuby Němce

Letošní 1/2 sezóny Kuby se nesla především ve znamení ČP Minime. Jednalo se o závody, které byli součástí ČP MTB. Tratě pro tuto kategorii kopírovaly  povětšinou trať eliminátora a jezdili se 2 až 3 okruhy různé náročnosti. Od nezáživné v Bedřichově po skutečně těžkou v Peci p. Sněžkou. Závodů bylo celkem 6.

Stabilními výsledky skončil celkově na 4. místě.

Druhým pohárem, kterého se pravidelně-pokud termín nekolidoval s ČP byl pohár PAL CUP. Zde to vyšlo  několikrát na bednu, a i bez dvou závodů to celkově vyšlo na 4. místo. Závodů bylo celkově 8.

Premiérou v letošním roce je účast na silničních závodech IL SANO CUP v Plzni na Lopatárně. Tyto závody jsou velmi dobrou průpravou pro silniční závody, ale nejen pro ně. Závody se konají nepravidelně,1x v měsíci, ale vždy ve středu.

Jako každý rok, i letos se zúčastnil závodu ve Stupně. Zdejší trať je velmi technicky povedená, těžká, ale jezdivá. Závody jsou dvoudenní, první den štafety, druhý den XC. Ve štafetách se jede o přeborníka Plzeňského kraje. Závodí se v trojčlenných týmech ,jeden člen musí být dívka. V kategorii do 10. let utvořil trojici s borci z domácího klubu, team se jmenoval Author team Stupno – Cykloteam Ostrov. Po bezchybné jízdě všech členů se team radoval z vítěztví. Všichni tři získali dresy přeborníků Plzeňského kraje ve štafetách. Druhý den ,při závodech XC se už tolik nedařilo. Ve druhém kole,kdy se pohyboval na třetím místě, mu v technické pasáži spadnul řetěz, který se navíc zasukoval. Oprava ho stála dvě místa, závod dokončil na pátém místě.

Do konce srpna se Kuba zúčastnil cca.25 závodů, jednotlivých i seriálových. V současné době se připravuje na druhou část sezóny – na cyklokrosovou. Spolu s bráchou Honzou se budou účastnit poháru TOI TOI Cupu, zúčastní se i 5. menších cyklokrosových závodů, premiéra bude 20.září v Beckově.

Tak držte palce.                                                                            Autor článku: Libor Němec