ČP XC Kutná Hora

1. závod ČP XC Kutná Hora

Oproti předloňskému závodu , loni se Kutná Hora nejela ,doznala trať v Kutné Hoře zjednodušení v podobě zrušení kamenné sekce. Zůstaly naopak těžké výjezdy.

Z Cykloteamu Ostrov se zúčastnili závodů Mikuláš a Aleš Ichovi, Jakub a Jan Němcovi.

Mikoláš Icha absolvoval trať v kategorii kluci 7-8 let a skončil 12 z 21 . Aleš Icha a Jakub Němec se před absolvováním vlastního závodu absolvovali závody dle kategorií v jízdě zručnosti (novinka letošního ČP, okopírovaná z SRN, Rakouska, Slovenska ) .Pořadatelé vylosují 5 disciplín ,které žáci/žákyně I+II musejí absolvovat. Za to dostávají body ,které se pak přičtou k bodům z vlastního závodu. Jakub Němec získal 25 bodů ,Aleš Icha stáli oba dva vedle sebe na startu, Jakub s číslem 20, Aleš s čísle 21. Na startu kategorie žáci I bylo celkem 89 závodníků ! Jakub skončil 21. , což je slušný výsledek , Aleš skončil 34. Jakub by potřeboval o kolo navíc, Aleš naopak o kolo méně.

V kategorii kadetů se zúčastnil závodu Jan Němec .Kadetů bylo 78. Dvacet metrů po startu přišla vlna z pravé strany, došlo k hromadnému pádu. Honza zůstal druhý vespod. Sice naskočil zpět na kolo, nicméně pád se projevil v prvním stoupáním přeřazením na lehčí převod. Ohlá patka poslala řetěz za kazetu a zároveň došlo k zasukování řetězu. Jelikož je v závodě zakázaná pomoc ,kromě depa ,musel to Honza opravit sám. Ztratil 3,5 min. opravou a v danou chvíli byl poslední. Řetěz mu v prvním kole spadl ještě 3x, funkčních převodů zůstalo 5. Nicméně i s tímto stavem pokračoval dál, nakonec skončil 69. Smůla v prvním závodě znamená špatnou pozici na startu druhého závodu ,nicméně v Touškově je po startu dlouhé nepříjemné stoupání, ale dostatečně široké, dá se tam předjíždět, což startovní manko snad trochu zmírní.

Libor Němec

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisník a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.