MČR MTB Pec pod Sněžkou

Třetí červencový víkend v Peci pod Sněžkou vyvrcholil Český pohár MTB mistrovským závodem. Trať v Peci pod Sněžkou patří jak technicky, tak především fyzicky (spolu s Bedřichovem) k nejnáročnějším v poháru. Závody dětí do 10 let ČP MINIME  a závody žáků byly na programu v sobotu odpoledne. Českého poháru horských kol se v dresech Cykloteamu Ostrov pravidelně zúčastňovali čtyři závodníci. V mistrovském závodě v sobotu 21.7.2018 dojel Mikoláš Icha v kategorii Kluci 7-8 let do cíle 16. z 28  účastníků. V kategorii Žáci I  oddíl reprezentovali Aleš Icha (32.) a Jakub Němec (45. z 65 startujících) a v nejstarší kategorii Žáci II Jan Němec skončil 31. v konkurenci 68 startujících závodníků. Mistrovským závodem v Peci pod Sněžkou zároveň Český pohár MTB skončil. V celkovém pořadí závodníci Cykloteamu v poháru MTB dopadli následovně : Mikoláš Icha 14. z 72 (pořadí /účastníci celkově) , Jakub Němec 46. z 111 , Aleš Icha 47. z 111, Jan Němec 35. z 120 .

Dle neoficiálních informací můžeme v příštím roce očekávat změnu systému bodování v žákovských kategoriích. Důvodem by mělo být zařazení technických disciplín, které byly představeny při závodě v Novém Městě na Moravě.