O pohár města Ostrova 2018

V neděli 24.6.2018 se uskutečnily již tradiční závody horských kol v Ostrově – „O pohár města Ostrova“ a z celého srdce musím říci ,že se fantasticky povedly. Tento závod se pro letošek stal součástí mistrovství cyklistiky karlovarského kraje (CKK) pro horská kola a také byl součástí poháru Peruna. Zájem o náš pohár byl velký, přijelo si pro něj na 162 závodníků, takže konkurence pro pohár byla opravdu obrovská.
Co se týče organizace celého závodu se ukázalo, že vedení cykloteamu Ostrov vč. rodičů našich jezdců se opět dokázalo stmelit a vytvořilo perfektní prostředí jak pro veškeré jezdce, tak i pro jejich doprovod.
I s výsledky našich borců jsme byli spokojeni. V celkovém hodnocení závodu jsme si „nechali“ 2 zlaté,2 stříbrné, 4 bronzové a 2 bramborové medaile a v celkovém mistráku CKK jsme získali: tři bronzové a dvě stříbrné medaile a jeden pohár v podání Jiřího Tokára v kat. M50 Masters III.
A jak tedy dopadlo hodnocení samostatného závodu?
V již tradičně úvodní kategorii prcků – dětí do 6 let (M6/Z6) jsme sice zůstali bez bedny, ale i tak musím pochválit Kryštofa Michlíka za krásné 9 místo a Jirku Keilhauera za šťastnou třináctku. V další kategorii dětí do 8 let (M8/Z8) je třeba vyzdvihnout našeho rakovnického svěřence Mikoláše Ichu za zlatou příčku a také již tradičně Viktora Michlíka za super třetí umístění. Další náš svěřenec v této kategorii Bonifác Berger skončil na krásném 6 místě z třinácti závodníků, jeho chválím za krásný výkon ve svém prvním závodě a pevně věřím , že se nakazil „cyklomoribundusem“ . V kategorii dětí do 10 let (M10/Z10) jsme získali dva kovy. V dívkách Z10 jasně vybojovala naše nová závodnice Barbora Lepíková zlato, perfektní start – perfektní cíl – perfektní úsměv, nic jiného než zlato si opravdu nezasloužila. U chlapců M10 ukořistil Jakob Stange bronz, u něj jsem rád, že se ukázal hlad po dobrém výsledku.
V kategorii mladších žáků (M12/Z12) se ukázala kvalita rakovnických kluků (jezdící za náš team), kdy Jakub Němec urval bronz a Aleš Icha bramboru. V této kategorii jsme měli další svěřence, které chci vyzdvihnout a to Tomáše Urbánka s umístěním na 6 místě, Vojtíška Keilhauera s místem seven , Jindřicha Koška na místě desátém a Jiřího Netrha na místě 11.
V kategorii starších žáků (M14/Z14) získal bezchybně-čistou jízdou Marek Švejdar stříbrnou příčku. Zde bych chtěl také zdůraznit umístění Honzy Němce a to z důvodu kdy po pádu zůstal min. 30 sec. vyset na startu a i přes tento handicap dohnal hlavní peloton a vybojoval krásné páté místo z 16 účastníků. U dívčí kategorie starších žaček (Z14) se umístila na bramboře Hanka Štěpánková a šestou příčkou nás potěšila Františka Horáková. I ve starších kategorií jsme měli hezké výsledky a to u žen Z20 (ženy 19 let a více) krásné šesté místo v podání Veroniky Kounovské, dále v kategorii Muži Masters II (M40) kdy získal 11 příčku Jindra Stuchl a poslední zastupující náš závodník Jiří Tokár získal třetí místo v kategorii Muži Masters III (M50).

Gratuluji všem závodníkům. Tomáš Michlík

Na samý závěr bych chtěl opět poděkovat celému našemu teamu lidí , kteří věřili ve vynikající výsledek obrazu našeho cyklo závodu jak v samostatné organizaci, tak i v závodění našich svěřenců. Dále bych chtěl poděkovat teamu Peruna a Janu Jansovi za jeho perfektní technické zázemí a na konec našim sponzorům jak soukromým, tak i městu Ostrov a Karlovarskému kraji.
Pevně věřím a jsem o tom přesvědčen, že tímto závodem v MTB jsme vrátili Ostrovský závod mezi elitu závodů v Karlovarském kraji.