Peruna začala v Chomutově

Dne 19.5.2018 odstartoval další ročník seriálu závodu podkrušnohoří – Peruna 2018. Jako první závod ze seriálu Peruna 2018 byl v novém  prostředí v areálu Domovinky v Chomutově. Tratě od kategorií dětí až po starší žáky vedly po místních valech nahoru a dolů včetně ostrých zatáček a těžších sjezdů. Ač tratě více připomínaly tratě na cyklokros, naši svěřenci z Cykloteamu Ostrov si s tím krásně poradili. Počasí závodníkům přálo a i výsledky byly nadprůměrné, co více si přát.

Z nejmladších závodníků M6 Jiří Keilhauer byl z důvodu velice těžké tratě pro tyto svěřence odvolán a následně diskvalifikován, proto nebyl ani v konečném pořadí hodnocen. Ale je moji povinností ho pochválit za těžký boj který předvedl.

V další kategorii M8 jsme měli vítěze  Mikoláše Ichu s více jak 30 sekundovým náskokem v cíli za druhým soupeřem, jako další závodník v M8 startoval Viktor Michlík, bohužel po pádu a lehkém odření stehna skončil na 8. místě, nebýt pádu mohla být další krásná bramborová medaile.

V další kategorii mladších žáků M12, kde nás zastupovalo celkem 5 závodníků, jsme měli opět vítěze Jakuba Němce , který svedl nádherný boj o první místo. Jako další krásné umístění v M12 byla bramborová medaile pro Vojtu Keilhauera, šesté místo patřilo Tomášovi Urbánkovi, kde bych chtěl vyzvednout jeho celkový posun v závodění. Čtvrtý závodník Lukáš Jánský skončil na 9 místě a bohužel pro Aleše Ichu tento závod skončil defektem a následným odstoupením, ale i to k závodům patří.

Jako poslední zastoupení ve starších žáků M14 byl Filip Jánský, který skončil na 8 místě.Celkem nás tedy zastupovalo devět závodníků a z toho se přivezly celkem 2 cenné kovy a jedna bramborová medaile a jedno odřené stehno s pochroumanou psychikou :-D, což návštěva McDonalda opět zpravila :-D. Všem závodníkům blahopřeji a děkuji za vzornou první reprezentaci v závodě seriálu Peruna 2018.                                                                                                                                                                                                        Tomáš Michlík

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisník a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.