Rakovničtí nelení

21.4. se kluci účastnili prvního kola Českého poháru v Praze Řepy. Trať byla pro obě kategorie pěkně technická. Miki se spíš rozkoukával dojel 21. z 33 závodníků (hlavně neřadí, kdy má). Aleš se prvně účastnil závodu, s velmi velkou účastí – celkem bylo v jejich kategorii 96 závodníků. V závodu se mu vedlo jel okolo 20. místa, když přišla pasáž, kde bylo možné v prudkém sjezdu zvolit tři varianty obtížnosti trati, ale bohužel se tyto sjížděli v neužším místě na lávku, kde se mezi stromy opravdu dva závodníci nemohli vedle sebe vejít. To se stalo Alešovi osudným, protože se v tomto místě střetl se závodníkem, který volil jinou trať. Nebyl to pěkný pád a pro oba závodníky bohužel závod skončil (ošetřením zdravotní službou, u Aleše jen ve stanu zdravotníků, druhý závodník byl odvezen do nemocnice k dalšímu vyšetření, dle informace později ale i on nakonec vyvázl jen s potlučeninami). V tomto závodě 13 závodníků nedojelo, což se mně osobně zdá poměrně hodně. Organizátoři po závodu žáků I vyhodnotili toto místo jako nebezpečné a trať upravili a žádná z dalších kategorií už toto rozdělení tratě neměla.
 
25.4. byl Aleš na 2. dílu IL Slano (Lopatárna) Plzeň. Dojel cca kolem 20. místa v hlavní skupině, tentokrát bez získaného bodu.
 
29.4. jste se potkali na Staré Chodovské. Aleš kritérium dojel celkově na pěkném 10. místě, z mladších žáků 2. (nebylo však hodnoceno zvlášť). Časovka už taková sláva nebyla 16. místo z 20, ale tento den měl celkově ujeto 61 km, což ani tréninkově nikdy nejel :-).
 
1.5. Miki objel celkem pěkně závod Pražského poháru v Beckově, kde dojel bez předchozího projetí tratě (trať byla uzavřena dříve než jsme počítali) na 12. místě z 27 závodníků. Aleš si trať předem sice projel, ale asi mu moc neseděla, bohužel dojel na nebodovaném 39. místě ze 47 závodníků. Tatínek nechválil. Tento závod kluky složil a oba ve středu ulehli s nějakou rychlou virózou … máme obrovské pole řepky přes silnici, tím pádem plný dům pilu, tak možná to k tomu taky přispělo. Proto jsme vynechali ČP MTB Brno a Aleš nejel ani 3. závod na Lopatárně.
 
Po tomto odpočinku, dnes kluci absolvovali 4. díl Pražského poháru, tentokrát v Kbelích. Trať byla velmi pěkná… technická, z určitých míst divácky velmi atraktivní, ale také poměrně kopcovitá, náročná, hodně prašná. Kluci jeli oba pěkně. Miki kolem svého obvyklého umístění, tentokrát 11. z 35 závodníků. Aleš také nejel špatně, ale stačilo to na 19. místo ze 42 závodníků. Tatínek přesto tentokrát oba chválil.
 
Pokud už nás zdraví nebude trápit, zbytek týdne také nebudeme zahálet. Aleš se zítra chystá opět do Plzně na Lopatárnu. O víkend se u nás koná místní závod v Rakovníku, který je součástí PAL Cupu a na neděli je Aleš přihlášený na silniční závod ČP Milevsko.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisník a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.