Povedený půlrok Kuby Němce

 Letošní 1/2 sezóny Kuby se nesla především ve znamení ČP Minime. Jednalo se o závody, které byli součástí ČP MTB. Tratě pro tuto kategorii kopírovaly  povětšinou trať eliminátora a jezdili se 2 až 3 okruhy různé náročnosti. Od nezáživné v Bedřichově po skutečně těžkou v Peci p. Sněžkou. Závodů bylo celkem 6.

Stabilními výsledky skončil celkově na 4. místě.

 Druhým pohárem, kterého se pravidelně-pokud termín nekolidoval s ČP byl pohár PAL CUP. Zde to vyšlo  několikrát na bednu, a i bez dvou závodů to celkově vyšlo na 4. místo. Závodů bylo celkově 8.

 Premiérou v letošním roce je účast na silničních závodech IL SANO CUP v Plzni na Lopatárně. Tyto závody jsou velmi dobrou průpravou pro silniční závody, ale nejen pro ně. Závody se konají nepravidelně,1x v měsíci, ale vždy ve středu.

  Jako každý rok, i letos se zúčastnil závodu ve Stupně. Zdejší trať je velmi technicky povedená, těžká, ale jezdivá. Závody jsou dvoudenní, první den štafety, druhý den XC. Ve štafetách se jede o přeborníka Plzeňského kraje. Závodí se v trojčlenných týmech ,jeden člen musí být dívka. V kategorii do 10. let utvořil trojici s borci z domácího klubu, team se jmenoval Author team Stupno – Cykloteam Ostrov. Po bezchybné jízdě všech členů se team radoval z vítěztví. Všichni tři získali dresy přeborníků Plzeňského kraje ve štafetách. Druhý den ,při závodech XC se už tolik nedařilo. Ve druhém kole,kdy se pohyboval na třetím místě, mu v technické pasáži spadnul řetěz, který se navíc zasukoval. Oprava ho stála dvě místa, závod dokončil na pátém místě.

Do konce srpna se Kuba zúčastnil cca.25 závodů, jednotlivých i seriálových. V současné době se připravuje na druhou část sezóny – na cyklokrosovou. Spolu s bráchou Honzou se budou účastnit poháru TOI TOI Cupu, zúčastní se i 5. menších cyklokrosových závodů, premiéra bude 20.září v Beckově.

Tak držte palce.                                                                            Autor článku: Libor Němec

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisník a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.