První půlka prázdnin plná závodů

Prázdniny jsou za svou polovinou a silničáři a dráhaři si konečně mohou odpočinout. Mají za sebou perné období.

30.6.2017 – 2.7.2017 MČR dráhové cyklistiky – sprinterské disciplíny

Hned po LODM v Brně, proběhlo taktéž v Brně na velodromu MČR v dráhové cyklistice ve sprinterských disciplínách. Účastnili se Sára Peterková a Marek Liška.  Sáře se mistrovství povedlo, stala se mistryní ČR v teamovém sprintu a jen těsně jí unikl dres mistryně v disciplíně 500 m s pevným startem, kdy zlato prohrála jen o pár desetin sekundy. Ke zlatu a stříbru potom ještě přidala bronz ze sprintu a keirinu. Markovi unikly hned tři medaile jen díky neobyčejné smůle, ale tak to ve sportu prostě chodí.

1

9.7.2017 –Český pohár silniční cyklistika – Smečno

Hned týden po MČR,  pokračoval Český pohár v silniční cyklistice a to závodem ve Smečně.  Sára v té době bohužel bojovala s nemocí a tak se za Cykloteam účastnil pouze Marek (kadet) a Aleš Icha (mladší žák).  Závod byl špatně připravený a dokonce hrozilo jejich zrušení. Po té co byla ručně odstraněna zaparkovaná vozidla z tratě závodu se závody nakonec konaly a pro Marka to bylo jedině dobře, protože vybojoval krásné druhé místo.

2

3

11.7.2017 – 15.7.2017  MČR v silniční cyklistice – Hodkovice nad Mohelkou

No a vzápětí, 11.7.2017 časovkou jednotlivců začalo MČR v silniční cyklistice.  Sára stále ještě bojovala se zdravotními komplikacemi a tak se účastnil jen Marek.  Bohužel počasí Markovi vůbec nepřálo a do časovky startoval v šílené průtrži, která vydržela téměř po celou dobu jeho 17km časovky.  Dojel na 21 místě z 51 závodníků.

7

13.7. pak MČR pokračovalo časovkou družstev a dvojic, kde Marek startoval spolu s Davidem a Karlem z Plamenu Chodov a Adamem z SK Petřín Plzeň a dojeli na pátém místě.

8

A na závěr  MČR  se jel závod s hromadným startem o délce 65km, který Marek dokončil na výborném pátém místě.

9

19.7.2017 – 20.7.2017 Turné čtyř drah – Plzeň / Praha

Ale stále ještě nebyl čas na odpočinek. Hned 19.7. se uskutečnilo turné čtyř drah v Plzni a 20.7. pak v Praze. V Plzni se účastnili Sára a Marek. Jeli se dvě disciplíny vylučovací  a bodovací závod pořadí vzniklo součtem umístění. Sára skončila na třetím místě Marek na druhém. Další den v Praze jel pouze Marek a jela se opět bodovačka a  madison. V bodovačce dojel Marek o bod druhý a v madisonu spolu s  Karlem z Plamenu Chodov dojeli čtvrtí.

28.7.2017 – 30.7.2017 MČR dráhové cyklistiky stíhací disciplíny – Prostějov

V Prostějově další MČR v dráhové cyklistice, tentokrát stíhací disciplíny.  Markovi i Sáře se povedlo vybojovat po jedné medaili a to v stíhacím závodě družstev

6

5

4

4.8.2017 – 6.8.2017 mezinárodní etapový závod Regionem Orlicka

A na závěr tohoto závodního maratonu se Marek ještě zúčastnil mezinárodního etapového závodu „Regionem Orlicka“,  který je vypsán pro juniory a vybrané kadety. Na start tohoto  etapového a velmi náročného závodu se postavilo 20 družstev čítajících 157 závodníků. Marek startoval za SCM Plzeň spolu s kadety z Chodova, Plzně a Karlem Tyrpeklem z ProfiSportu Cheb a ještě jedním juniorem z SK Petřín Plzeň. Ani jeden kadet vč. Marka závod nedokončili pro nesplnění časového limitu (celý etapový závod dokončilo pouze 109 závodníků), ale Karel Tyrpekl v jedné etapě vybojoval úžasné třetí místo a celkově se umístil na krásném šestém místě, jako jeden ze dvou Čechů v první desítce. Jinak závod opanovali němečtí cyklisté.

Autor článku: Lída Lišková

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisník a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.