Závod míru nejmladších – Jevíčko 2017

Závod míru nejmladších (kadetů) v Jevíčku. Jedná se o mezinárodní etapové závody, kdy si závodníci mohou porovnat svou výkonost se zahraniční konkurencí.

Do Jevíčka se vypravil i Marek a protože se do závodu není možné přihlásit jako jednotlivec, ale jenom jako 4-8 členný tým, závodil Marek spolu se závodníky z Plamenu Chodov a jiných oddílů z Plzeňského kraje za Plzeňský kraj.

Do závodu nastoupilo 144 závodníků z 10 zemí. Začínalo se  v pátek dopoledne prologem, což byla časovka na 1.650 metrů, v ulicích Moravské Třebové, z poloviny po žulových kostkách. Marek startoval cca 15-tý od konce a těsně před jeho startem se spustil déšť, takže musel svou jízdu přizpůsobit mokrým kostkám, ale i tak dojel na slušném 53 místě. Odpoledne se pokračovalo závodem s hromadným startem na 80 km s velmi náročným kopcovitým terénem.  Při startu nad závodníky létaly blesky a oblastí se prohnala bouře s krupobitím, po které se  citelně ochladilo a došlo  k vyplavení bahna a štěrku na místní komunikace. Takže to měli tentokrát náročné všichni kadeti a závod se neobešel bez pádů. Marek dojel na 47 místě.

V sobotu už závodníkům počasí přálo. Dopoledne absolvovali závod na 22 km v pěti okruzích. Bohužel i tento závod byl provázen mnoha pády, kterým se nevyhnuli ani závodníci Plzeňského týmu.  David Vitner z Chodova závod vůbec nedokončil a pro zranění už nemohl v dalším závodění pokračovat. Četnými pády došlo k roztrhání pelotonu a vzniklé ztráty už pak závodníci jen stěží doháněli.  I v tomto závodě se Marek stále jakž takž držel a po dokončení se celkově pohyboval kolem padesáté pozice. Kritický pro něj byl však odpolední závod s hromadným startem na 75km. Závod byl také profilově dost náročný a opět byl provázen četnými pády. Tento závod Marek nedokončil a byl odvolán na časový limit, čímž nabral časovou penalizaci a značně se propadl pořadím. Své umístění už nevylepšil ani nedělní časovkou na 15,5km, kterou dokončil na 49. místě. Celkově skončil na 88 místě.

Bohužel ani ostatním závodníků reprezentujícím Plzeňský kraj se moc nedařilo. Lepšího umístění dosáhl pouze o rok starší  Honza Štych z Cyklosport-Pitstop.cz, který obsadil celkové 71. místo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisník a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.