Konec roku 2015 se blíží…

Na konci roku se má bilancovat a tak dovolte i mě, abych shrnul tento cyklistický rok Davida Zadáka. Mezi největší úspěchy lze jistě zařadit celkové 4. místo na největším silničním závodě pro kadety v Evropě, kde startovalo 177 závodníků. Je to etapový závod Míru mládeže pod názvem „ GP Matoušek“ v Jevíčku. Tam David vyhrál i časovku jednotlivců a stal se tak nejlepším Čechem.
Následovaly skvělé výsledky v seriálu závodů ČP horských kol, kde již před MČR bylo bodově jasné, že se David stal celkovým vítězem a to jak ve sprintech XCE, tak v závodech s hromadným startem XCO. Na MČR v Kutné Hoře, které mu nevyšlo podle představ, vybojoval v XCO stříbrnou medaili.
Pak přišlo silniční MČR, kde se David stal Mistrem ČR a to jak v časovce jednotlivců, tak v závodě s hromadným startem!!. Potom si David odskočil na MČR na dráhu v Praze, kde získal ve stíhacím závodě na 2km bronzovou medaili. Na ME v Rakouském Grazu zajeli hezké 4. místo ve smíšených družstvech.
O Martinovi Čechmanovi už Jirka psal. Podobně jako Martin, i David opouští od roku 2016 Cykloteam Ostrov a přestupuje do Vimperka, kde již od září navštěvuje Gymnázium a bude startovat za „ Česká spořitelna Specialized Junior MTB team“.
Oběma klukům je třeba vyjádřit obdiv, jak daleko se z malého cyklistického oddílu dostali, popřát jim aby drželo zdraví, aby je cyklistika stále bavila a přinášela jim díky výsledkům i radost a uspokojení. Pro další závodníky oddílu jsou kluci vzorným příkladem a věřím, že budou mít další následovatel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisník a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.