Martin Čechman – český reprezentant v dráhové cyklistice

Martin Čechman – závodník a člen Cykloteamu Ostrov od 1.1.2015 obléká dres Dukly Brno. Působí nyní jako český reprezentant v dráhové cyklistice (kategorie junior), se specializací na sprint. Jeho největším vystoupením v letošním roce bylo mistrovství Evropy v Athénách a mistrovství Světa v Kazašské Astaně. Na ME obsadil 8.příčku v závodě na 200m, v teamovém sprintu byl pak se svými sparingpartnery 6. Lepší výsledky se dostavily na MS, kde se podařilo Martinovi probojovat až do finále v keirinu (6 závodníků jede 4 kola za motorkou ,,Derna“, poslední 2 kola po odstoupení derny nastupuje 2kolový sprint). Z kvalifikace postupoval pouze vítěz! Martin dokázal v semifinalové jízdě porazit i Mistra světa z Francie. Ve finálové jízdě pak obsadil 5.místo. Ještě lépe dopadl v teamovém Olympijském sprintu. V boji o 3.místo nakonec podlehli polskému teamu o 3tisíciny sec. a skončili na 4. místě. Držíme Martinovi palce, ať mu vydrží zdraví, píle a optimismus.